Cântărețul CRBL a transmis un mesaj, după accidentul cu motocicleta în care a fost rănit, produs duminica trecută, la Hațeg. Artistul a declarat că se simte bine și a adresat cadrelor medicale cuvinte de mulțumire.
„Salutare, dragii mei! În primul rând, vreau să vă spun că sunt bine. Mă recuperez și vreau să-i mulțumesc Bărbosului că are grijă de mine. Îmi învăț lecțiile, nu știu, lecții pe care poate trebuia să le învăț mai devreme, dar le învăț acum, nicio problemă, cu un preț, că așa se întâmplă în viață. Și, în primul rând, vreau să mulțumesc tuturor cadrelor medicale care au avut grijă de mine, din Hațeg, din Deva, de aici, de la București și, bineînțeles, vreau să mulțumesc comunității moto din România care a fost alături de mine și, bineînțeles, prietenilor, familiei, fanilor și tuturor celor care ați avut un gând bun pentru mine. A contat foarte mult și nu vă mai faceți griji. Nu mai citiți toate știrile, pentru că nu sunt chiar așa… O să vă povestesc cum a fost în realitate. Dar, deocamdată, să știți că sunt bine. “Oficial îmi merge bine”, a spus CRBL, într-un mesaj video publicat pe pagina sa de pe rețeaua de socializare.
Accidentul în care a fost implicat cunoscutul cântăreț a avut loc duminica trecută, la Hațeg. Acesta s-ar fi angajat într-o depășire neregulamentară, potrivit polițiștilor, intrând în coliziune cu o autoutilitară. În urma impactului, CRBL a fost rănit și transportat la spitalul din orașul Hațeg, în prima fază, iar apoi, la Spitalul Județean de Urgență din Deva, de unde, luni dimineață, a fost transferat, la cerere, la o unitate medicală din Capitală.
