Stâlpii din zona Cora, din municipiul Hunedoara, și-au schimbat înfățișarea, cu ajutorul și prin mâinile talentate ale artistelor de la Handmade concept.

“Imediat după reabilitarea şi modernizarea zonei Cora, principala nemulţumire a fost aspectul stâlpilor de susţinere din zonă. Pe bună dreptate. Cu sprijinul Primăriei care a finanţat un proiect depus în baza Legii 350/2005 şi cu ajutorul şi talentul fetelor de la Handmade concept, problema este acum rezolvată cum nu se putea mai bine, credem noi”, au transmis reprezentanții Primăriei Hunedoara.
Citate alese cu grijă au fost așternute pe un fundal mov, alegerea acestei culori nefiind o întâmplare.
“În psihologia culorilor, se crede că movul are un efect calmant asupra minții, ea simbolizează spiritualitatea, reculegerea, înțelepciunea, iubirea, proces de învățare continuu. De asemenea, este utilizată pentru a atrage atenția și pentru a crea un impact vizual puternic. Culoarea mov este una dintre cele mai complexe și bogate culori din paleta cromatică (…). Opriți-vă pentru câteva momente și lăsați zâmbetul să vă inunde sufletul. În era vitezei, încetinim pentru a savura frumusețea vieții. Cu inimile pline de recunoștință, suntem profund emoționate de aprecierile și cuvintele frumoase pe care le-am primit zi de zi din partea voastră. Ați fost o sursă de inspirație și susținere, iar asta ne motivează să creăm și să dăruim mai mult. Acest proiect este finanțat prin legea 350/2005, cu sprijinul Primăriei Hunedoara”, au explicat Alexandra și Oana, de la Handmade concept.
Reprezentanții Primăriei Hunedoara spun că urmează stâlpii de la Gambrinus.
