Connect with us
Data: 30/06/2024
.

Actualitate

Un hunedorean, mai bogat cu peste 70.000 de lei, după ce a câștigat la Loto 6/49

Publicat

pe

Un hunedorean se numără printre câștigătorii extragerilor Loto 6/49 de duminică.

Loteria Română a anunțat ce premii s-au câștigat la tragerile Loto de duminică, 12 mai 2024. Un hunedorean a câștigat unul dintre cele șase premii puse în joc la tragerea Loto 6/49.

La tragerea Loto 6/49 de duminică, 12 mai, la categoria a II-a s-au înregistrat şase câştiguri a câte 70.780,93 lei fiecare. Biletele norocoase au fost jucate la agenţii loto din Hunedoara, Iaşi, Raducaneni, jud. Iaşi, Ludus, jud. Mureş, Tulcea şi pe amparcat.ro”, a informat Loteria Română.

Joi, 16 mai, vor avea loc noi trageri Loto 6/49, Noroc, Joker, Noroc Plus, Loto 5/40 şi Super Noroc. La Loto 6/49 se înregistrează la categoria I un report în valoare de peste 3,20 milioane de lei (peste 643.600 de euro). La Noroc este în joc un report cumulat în valoare de peste 9,57 milioane de lei (peste 1,92 milioane de euro). La Joker, la categoria I, se înregistrează un report în valoare de peste 3,96 milioane de lei (peste 797.300 de euro), iar la categoria a II-a este în joc un report de peste 218.300 de lei (peste 43.800 de euro). La Noroc Plus se înregistrează la categoria I un report în valoare de peste 30.700 de lei. La Loto 5/40, la categoria I, este în joc un report în valoare de peste 112.400 de lei (peste 22.600 de euro), iar la categoria a II-a se înregistrează un report în valoare de peste 100.200 de lei (peste 20.100 de euro). La Super Noroc se înregistrează un report cumulat în valoare de peste 59.200 de lei (peste 11.900 de euro).

Actualitate

Atletul Dorin Rusu, de la CSM Deva, campion național la 5.000 de metri!

Publicat

pe

Redactat de

Ultima zi a finalelor Campionatului Național de atletism în aer liber pentru seniori de la Cluj Napoca a adus un nou titlu pentru sportivii legitimați la CSM Deva.

Performer, de această dată, a fost Andrei Rusu, atlet pregătit de profesorul Cornelia Juratoni.

După ce a a devenit vicecampion la 1.500, Andrei s-a impus în proba de 5.000, cu timpul de 14:45:15!

Reamintim că și Florentina Iușco a obținut un titlu de campioană națională la săritura în lungime și o medalie de argint la triplusalt.

Citeste mai mult ...

Actualitate

Florentina Iușco, de la CSM Deva, campioană națională!

Publicat

pe

Redactat de

În perioada 29-30 iunie s-a desfășurat, la Cluj Napoca, etapa finală a Campionatului Național de atletism în aer liber la seniori.

În competițiile feminine a evoluat, cu mult succes, și săritoarea Florentina Iușco, de la CSM Deva.

După ce în prima zi a competiției Florentina a devenit vicecampioană națională la triplusalt, în reuniunea finală de la Cluj Napoca deveanca a evoluat în finala de la lungime.

Sportiva de la CSM Deva a evoluat excelent și a cucerit titlul național, cu un rezultat foarte bun, de 6,49 metri.

Florentina Iușco este pregătită, la CSM Deva, de profesorul Nicolae Alexe.

Actualitate

Întreruperi de energie electrică în județul Hunedoara, în perioada 1 -5 iulie

Publicat

pe

Redactat de

Rețele Electrice Banat anunță întreruperi de energie electrică, planificate pentru revizii și reparații, în câteva localități din județul Hunedoara, în perioada 1 – 5 iulie 2024.

Următoarele întreruperi se vor realiza pentru a asigura capacitatea rețelei de a funcționa și alimenta clienții în bune condiții:

Sursa: reteleelectrice.ro